چاپ سابلیمیشن (دیجیتال)

دستگاه چاپ سابلیمیشن هومر

چاپ سابلیمیشن که به عنوان چاپ تصعیدی نیز شناخته می شود، فرآیند انتقال تصاویر با کیفیت بالا بر روی انواع پارچه است.

در این روش هنگام چاپ وضوح تصویر کاهش نمی یابد و تصویر با رنگهای واقعی خود بر روی محصول منتقل می گردد. همچنین محصولی که از طریق فرایند سابلیمیشن چاپ شده، رنگ خود را در طول سالهای متمادی به خوبی حفظ میکند.

چاپ سابلیمیشن چگونه انجام میشود؟

 • برای درک چاپ سابلیمیشن (تصعیدی) دانستن روند تصعید ضروری است. تصعید یک فرآیند شیمیایی است که در آن ماده از حالت جامد به حالت گازی میگذرد بدون اینکه از حالت مایع عبور کند. فرآیند چاپ سابلمیشن شامل استفاده از چاپگر دیجیتال برای انتقال طرح روی پارچه با استفاده از جوهر و گرما است.

روند چاپ

 • چاپ سابلیمیشن از گرما و فشار برای چاپ طرح روی پارچه استفاده می کند.
  ابتدا طرح روی کاغذ مخصوص این کار با جوهر سابلیمیشن چاپ می شود. سپس کاغذ چاپ شده را بر روی محصول مد نظر، تحت فشار و دمای خاصی قرار می‌گیرد این شرایط باعث می شود که جوهر از حالت جامد به حالت گازی رود و به الیاف پارچه نفوذ کرده و جامد شود.
 • چاپ بهدست آمده در این روش دائمی است و کمتر در معرض محو شدن است. زیرا جوهر به جای اینکه بر روی محصول قرار گیرد، مانند رنگ خود پارچه به درون الیاف پارچه نفوذ کرده و جزئی از خود پارچه می‌شود.
  این یک روش چاپ دیجیتال سریع، موثر و دائمی است که در بین شرکت های مختلف چاپ منسوجات در حال محبوبیت است.
  روند چاپ سابلیمیشن همچنین به عنوان چاپ پیوسته شناخته می شود زیرا امکان انتخاب طرحی را فراهم می کند که بتوان آن را به طور متوالی بدون هیچ فاصله ای چاپ کرد، به طوری که نتوان در طول یک رول یا طاقه پارچه هیچ درزی را مشخص کرد.

مزایای چاپ سابلیمیشن

 • مهمترین مزیت فرآیند چاپ سابلیمیشن ، دائمی بودن تصویر منتقل شده بر روی پارچه است. تا زمانی که پارچه آسیب نبیند، محو نخواهد شد و از بین نمی رود.همچنین به دلیل فرایند تمام صنعتی این روش چاپ محصول نهایی ( پارچه) کاملا صاف و یک دست میباشد .
  دیگر مزیت استفاده از چاپ سابلیمیشن این است که میتوان از آن برای چاپ‌های لایه‌ای بر روی بیش از یک تکه پارچه استفاده کرد.
 • چاپ سابلیمیشن یک روش عالی ، سریع، آسان ، در دسترس و مقرون به صرفه است ، همچنین این چاپ سازگار با محیط زیست هم می باشد. زیرا اتلاف آن صفر است و در انتهای فرآیند چاپ هیچ ماده رنگی به سیستم آب وارد نمی شود.
  با این حال، با مزایای بسیار، برخی از محدودیت ها نیز وجود دارد، که این محدودیت ها بیشتر در انتخاب جنس محصول برای چاپ می‌باشد. چاپ سابلیمیشن بیشتر برای محصولات پلی استر یا ترکیبی پلی استر مناسب است. اگرچه چاپ سابلیمیشن سایر مواد مانند پنبه امکان پذیر است ، اما تصویر چاپ شده دائمی نیست.

مجموعه اوکی ۲۴ نیز با بیش از ۱۵ سال سابقه در خدمات چاپ انواع پارچه به ویژه چاپ انواع شال و روسری در این عرصه فعالیت دارد.
مجموعه اوکی ۲۴ با استفاده از تیم طراحی قدرتمند و با تجربه ، دستگاه های چاپ و پردازش محصول پیشرفته وبه روز و تیم پشتیبانی کارآمد، آماده همکاری در عرصه طراحی، چاپ ،آموزش و فروش انواع شال و روسری با اشخاص حقیقی و حقوقی میباشد.

t.me/onlineresponsive

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *